მთავარისიახლეებისაზოგადოებაეროვნული ბანკის ინფორმაციით, კორონავირუსით დაინფიცირებულია მათი 16 თანამშრომელი
ეროვნული ბანკის ინფორმაციით, კორონავირუსით დაინფიცირებულია მათი 16 თანამშრომელი
ეროვნული ბანკის ინფორმაციით, ბოლო მონაცემებით, მათი 16 თანამშრომელი არის დაინფიცირებული კორონავირუსით.  ბანკის ინფორმაციით, მას შემდეგ რაც გასულ კვირას 7 თანამშრომელს ვირუსი დაუდასტურდა, ტესტირება გაუკეთდა მათთან კონტაქტში მყოფ სხვა თანამშრომლებსაც.  ეროვნული ბანკის ინფორმაციითვე, ამჟამად კოვიდ-19 ვირუსის მქონე თანამშრომელი შესაბამის სტაციონარში ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ გადის მკურნალობას. მათი მდგომარეობა ამ ეტაპზე დამაკმაყოფილებელია. ის თანამშრომლები, კი ვისაც შემხებლობა ჰქონდათ დაინფიცირებულ კოლეგებთან, სრულ იზოლაციაში იმყოფებიან და მათზე დაკვირვება მიმდინარეობს.
როგორც სებ-ის მიერ გავრცელებულ განცხადებში წერია, ამჟამად თანამშრომელთა 90% დისტანციურად მუშაობს. ეროვნული ბანკის ყველა შენობაში რეგულარული სადეზინფექციო და დასუფთავების სამუშაოები მიმდინარეობს და ბანკის ოფისები ოპერირების საგანგებო რეჟიმზეა გადასული.
“მიუხედავად ამისა, ეროვნული ბანკი სრულყოფილად და შეუფერხებლად ასრულებს თავის ამოცანებს: ბანკებს მიეწოდებათ სათანადო რაოდენობის ფულის ნიშნები, საფინანსო სექტორი აგრძელებს გამართულ ფუნქციონირებას,”- წერია განცხადებაში.
საქართველოს ეროვნული ბანკის 7 თანამშრომელს ახალი კორონავირუსი 2 აპრილს დაუდასტურდათ.