მთავარისიახლეებისაზოგადოებაელექტროენერგიის, ბუნებრივი აირისა და წყლის გადასახადები მოსახლეობის გარკვეულ ნაწილს დაუფინანსდება
ელექტროენერგიის, ბუნებრივი აირისა და წყლის გადასახადები მოსახლეობის გარკვეულ ნაწილს დაუფინანსდება
“მთავრობამ მიიღო გადაწყვეტილება, თითოეულ ჩვენ მოქალაქეს, ყველას, ვინც თვის განმავლობაში მოიხმარს 200 კილოვატზე ნაკლებ ელექტროენერგიას და, ასევე, 200 მ3-ზე ნაკლებ ბუნებრივ აირს, 3 თვის განმავლობაში, მარტში, აპრილსა და მაისში სრულად დაუფინანსებს გადასახადებს,” – ამის შესახებ საქართველოს პრმეიერ-მინისტრმა გიორგი გახარიამ კორონავირუსთან დაკავშირებით მოქმედი უწყებათაშორისი საბჭოს სხდომაზე განაცხადა.
როგორც მთავრობის მეთაურმა აღნიშნა, დაფინანსება, აგრეთვე, მოიცავს დასუფთავების და წყლის გადასახადსაც.
“აქ შედის როგორც დასუფთავების, ასევე, წყლის გადასახადიც. ეს დახმარება არის პირდაპირ მიმართული თითოეულ მოქალაქეზე, რომელიც ჩვენ, მთავრობის ფარგლებში მივიღეთ და გვესმის, რომ ეს არ იქნება საკმარისი. რა თქმა უნდა, გვესმის, რომ ჩვენ უნდა მოვახდინოთ თითოეული მოქალაქის იდენტიფიცირება, რომელმაც დაკარგა სამსახური და ამის შემდგომ, ჩვენ გვექნება სპეციალური ღონისძიებები მათი პირდაპირი დახმარებისთვის,” – განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.