მთავარისიახლეებიკონფლიქტებისოხუმში კორონა ვირუსისგან თავის დაზღვევას ცდილობენ
სოხუმში კორონა ვირუსისგან თავის დაზღვევას ცდილობენ
აფხაზური მედიის ცნობით, სოხუმში, რესპუბლიკური საავადმყოფოს შესასვლელთან მოეწყო დამახარისხებელი პუნქტი, პუნქტი გათავსებულია კარავში, სადაც მოქალაქეებს, რომელთაც მაღალი ტემპერატურა აქვთ, მედიკოსები სინჯავენ იმის დასადგენად არის თუარა ამის გამომწვევი მიზეზი კორონა ვირუსით დაინფიცირება. ოკუპირებული აფხაზეთის საგანგებო სიტუაციების სამსახურის ცნობით, პუნქტის გახსნის საჭიროება წარმოშვა საფრთხემ, რომელიც შესაძლოა შექმნას ვირუსმატარებლების განთავსებამ ერთ სივრცეში სხვა სომატური სიმპტომების მქონე პაციენტებთან
ამავე უწყების ცნობით,ფხაზეთის დე ფაქტო რესპუბლიკის საგანგებოს სამედიცინო სამმართველოს თანამშრომლები, უკვე მეორე დღეა მორიგეობენ “აფხაზურ- რუსულ” საზღვარზე, სადაც 25 მარტიდან კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით ორკვირიანი საკარანტინო შეზღუდვები დაწესდა.
“ამ დროის განმავლობაში, კორონავირუსით დაინფიცირების არცერთი შემთხვევა არ დაფიქსირებულა. თუმცა, “რუსეთის ერთი მოქალაქე, რომელსაც 38 გრადუსამდე სიცხე აღენიშნებოდა, აფხაზეთის ტერიტორიაზე არ შეუშვეს და უკან გააბრუნეს”.- იუწყება აფსადგილ ინფო საგანგებო სიტუაციების სამსახურის ინფორმაციაზე დაყრდნობით