მთავარისიახლეებიპოლიტიკანიკა მელია: სახელმწიფოს მიერ გატარებული ზომებიც გასაგებია და ჯარიმაც მისაღებია, მაგრამ...
ნიკა მელია: სახელმწიფოს მიერ გატარებული ზომებიც გასაგებია და ჯარიმაც მისაღებია, მაგრამ ბატონი კალაძეც არღვევს შეკრებების ათკაციან ლიმიტს და საინტერესოა დააჯარიმებენ თუ არა?!
ნაციონალური მოძრაობის ლიდერი ნიკა მელია, რომელმაც ერთერთმა პირველმა შეაფასა უარყოფითად დღეს ზუგდიდში მოსახლეობისათვის დამცავი პაკეტების დარიგებისას მომხდარი დარღვევა, სვამს კითხვას: დაისჯება თუ არა ასეთივე დარღვევისათვის თბილისის მერი კახი კალაძე.
,,საპატრულო პოლიციამ 15 ათასი ლარით დააჯარიმა “ახალგაზრდა ლიდერთა ინიციატივა” , ორგანიზაცია, რომელიც დამცავ პაკეტებს არიგებდა ზუგდიდში.-აცხადებს ნიკა მელია – სახელმწიფოს მიერ გატარებული ზომებიც გასაგებია და ჯარიმაც მისაღებია, მაგრამ კარგი იქნებოდა, ყველაფერი რომ ისევ და ისევ შერჩევით არ ხდებოდეს.
ბატონი კალაძეც არღვევს იგივე დეკრეტის იგივე ნორმას – შეკრებების ათკაციან ლიმიტს და საინტერესოა დააჯარიმებენ მერ კალაძეს, თუ არა?!
ამასთან ნიკა მელიამ განმარტა, რომ ხალხმრავლობის გამო არსებული რისკების გაანალიზების შემდეგ, პარტიის წევრების მხრიდან დამცავის საშუალებების დარიგების პროცესი მაშინვე შეწყდა
შეგახსენებთ მსგავსი ტიპის აქცია ჩატარდა თბილისში, რომელსაც მერი კახა კალაძე ესწრებოდა, სადაც დახურულ სივრცეში ასევე იყო შეკრებილიიყო 10ზე მეტი ადამიანი, რასაც სამართალდამცავების მხრიდან რეაგირება არ მოგყოლია.