მთავარისიახლეებისაზოგადოებამარტვილის მუნიციპალიტეტის მერი არ იმყოფება არც თვითიზოლაციაში და არც საკარანტინო სივრცეში -...
მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერი არ იმყოფება არც თვითიზოლაციაში და არც საკარანტინო სივრცეში – საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ცენტრი
მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერიაში აცხადებენ, რომ მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერი ალექსანდრე გრიგალავა არ იმყოფება არც თვითიზოლაციაში და არც საკარანტინო სივრცეში. საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სამეგრელო-ზემო სვანეთის ცენტრის დირექტორის ნანა ოდიშარიას განცხადებით, ალექსანდრე გრიგალავა შემოწმდა, გამოიკითხა და საჭიროდ არ ჩათვალეს მისი თვითიზოლაცია. მარტვილის მერს, ალექსანდრე გრიგალავას რამდენიმე დღის წინ კონტაქტი ჰქონდა სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე იური ნოზაძესთან, რომელსაც კორონავირუსი დაუდასტურდა. ალექსანდრე გრიგალავამ კი ამის შესახებ დილით შეიტყო, როცა იგი სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნიაში გამართულ შეხვედრაზე იმყოფებოდა. სწორედ ამიტომ ვრცელდებოდა დღეს ინფორმაციები,იმის შესახებ,რომ სამხარეო ადმინისტრაციის შენობაში,პირი იმყოფებოდა,რომელსაც სავარაუდოდ ინფიცირებულ პირთან ჰქონდა კონტაქტი.