მთავარისიახლეებიპოლიტიკარაუნდები და მოლაპარაკებები ვერ შედგება - ბოკერია
რაუნდები და მოლაპარაკებები ვერ შედგება – ბოკერია
„არაფერი არსებითად არ შეცვლილა იმ ვითარების შემდეგ, როცა ბოლოს გესაუბრეთ. ვითარება იგივეა. თუ ბატონი ივანიშვილი გონს მოვა, რომ არსებული ვითარება განიმუხტოს, რასაც ორი რამ სჭირდება – პოლიტიკური დევნის შეწყვეტა, პოლიტიკური პატიმრების გათავისუფლება და მეორე, გონივრული კომპრომისის პოვნა საარჩევნო სისტემაზე, რომელიც პროპორციულ სისტემაზე გადასვლას ნიშნავს, მგონი, მთელი ოპოზიციაა მოწოდებული, რომ ეს სიტუაცია განიმუხტოს. ოპოზიცია არის ძალიან მოქნილი, იმდენი წინადადება დავუდეთ მაგიდაზე ამისთვის. ჯერ ეს შედეგი არ გვაქვს, თუ ეს შედეგი გვექნება აუცილებლად გაგაგებინებთ. ციფრებზე ლაპარაკს არ ვაპირებ.
ჯერჯერობით ვითარება არ შეცვლილა ივანიშვილის პოზიციის გამო, თუ ეს პოზიცია შეიცვლება, სიხარულით მოგახსენებთ. თუ არადა, ვემზადებით არჩევნებისთვის ამ ქვეყნისთვის ცუდ ვითარებაში. რაუნდები და მოლაპარაკებები, როდესაც არ არის ცვლილება ივანიშვილის ქმედებებში, ვერ შედგება“, – განაცხადა ბოკერიამ.
ცნობისთვის, საქართველოში გერმანიის ელჩის რეზიდენციაში მმართველი გუნდის, ოპოზიციისა და დიპლომატების არაფორმალური შეხვედრა დაახლოებით 19:00 საათიდან მიმდინარეობდა.