მთავარისიახლეებიპოლიტიკადავით ჭიჭინაძე: ,,ამ პარლამენტს დიდი ბოქლომი უნდა დავადოთ - ხელფასებსაც ტყუილად...
დავით ჭიჭინაძე: ,,ამ პარლამენტს დიდი ბოქლომი უნდა დავადოთ – ხელფასებსაც ტყუილად ვიღებთ, საწვავსაც ტყუილად ვწვავთ…”
საჭიროა, ამ პარლამენტს დიდი ბოქლომი დავადოთ. ხელფასებსაც ტყუილად ვიღებთ, საწვავსაც ტყუილად ვწვავთ, – ამის შესახებ დეპუტატმა დავით ჭიჭინაძემ დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტის სხდომაზე განაცხადა, რითაც გამოეხმაურა საკომიტეტო მოსმენაზე ფინანსთა მინისტრის არ მისვლას. ჭიჭინაძის თქმით, დღეს პარლამენტის როლი და ფუნქცია ნულამდეა დასული.
„საჭიროა, დიდი ბოქლომი დავადოთ ამ პარლამენტს. ხელფასებსაც ტყუილად ვიღებთ, საწვავსაც ტყუილად ვწვავთ. გათბობა, ელექტროენერგია მიდის. იქნებ, იმ ადამიანებს გადავუნაწილოთ, ვისაც ძალიან უჭირს. დღევანდელ სახელმწიფოში ამ პარლამენტის როლი და ფუნქცია დასულია 0-მდე. ყველა ელოდება, როდის დაინიშნება საპარლამენტო არჩევნები. როგორ შეიძლება პარლამენტში 1 წელი იმ რეჟიმში მუშაობდეს, რომ თავისი ვადის დასრულებას ელოდებოდეს?! ვფიქრობ, უკვე ჩვენთვის იქნებოდა შეურაცხმყოფელ იივანე მაჭჭავარიანთან  ერთად აქ ჯდომა და რაღაცაზე საუბარი. დროა, ამ პარლამენტს მართლა დავუხუროთ თავისი უფლებამოსილების ვადა და დავნიშნოთ ვადამდელი არჩევნები,”- განაცხადა ჭიჭინაძემ ინტერპრესნიუსთან საუბარში