მთავარისიახლეებისამართალისუიციდი თუ თვითმკვლელობის ინსცენირება - ზუგდიდის სასამართლოსთან გარდაცვლილი ეკა მიქავას ახლობლები აქციას...
სუიციდი თუ თვითმკვლელობის ინსცენირება – ზუგდიდის სასამართლოსთან გარდაცვლილი ეკა მიქავას ახლობლები აქციას მართავენ
ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოსთან შამგონაში 28 დეკემბერს გარდაცვლილი ეკა მიქავას ახლობლები,რომლის თვითმკვლელობასთან მიყვანისა და ოჯახური ძალადობის ბრალდებით მეუღლეა დაკავებული, საპროტესტო აქციას მართავენ. გარდაცვლილის ახლბლები ამბობენ რომ გამოძიება აღნიშნულ საქმეზე კონკრეტულ პირებს ხელს აფასებს, რადგან მათი ვარაუდით ყოფილმა მეუღლემ ცოლს ჯერ სცემა, შემდეგ მოკლა და მეზობლის საძროხეში თოკით ჩამოკიდა. მათივე მტკიცებით ამ ყველაფერში მას სოფლის საკრებულოს წევრი ზაზა ხუბუა ეხმარებოდა. აღნიშნულ საქმესთან დაკავშირებით დღეს 12:00 საათზე ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში სასამართლო პროცესია ჩანიშნული. შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიულ -სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ოჯახში ძალადობისა და თვითმკვლელობამდე მიყვანის ბრალდებით, გარდაცვლილი ქალის ბეუღლე ბაკურ სორდია 30 დეკემბერს დააკავეს.