მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ჯეო ნათსმა" BRC სერთიფიკატი მიიღო
“ჯეო ნათსმა” BRC სერთიფიკატი მიიღო
კომპანია “ჯეო ნათსმა” BRC სერთიფიკატი მიიღო. BRC – სურსათის უვნებლობის სერტიფიკაციის სტანდარტი, რომელიც შეიძლება გამოყენებულ იქნას ნებისმიერ სასურსათო საწარმოში და დაწესებულებაში. ეს მწარმოებლები ან საშუალებები შეიძლება იყოს პირველადი გადამუშავების ობიექტები, ასევე შეფუთვა, სასაკლაო, საკონსერვო ობიექტები და კვების კომპანიები. ეს სტანდარტი აკმაყოფილებს მომხმარებლის მოთხოვნებს, უსაფრთხო საკვების სტანდარტს და იურიდიულ საწარმოო პირობებს.
“ჯეო-ნათსმა” ზუგდიდში გასულ წელს ახალი საწარმო გახსნა, რომელიც ევროსტანდარტების შესაბამისად აღიჭურვა და თხილის გადამუშავებას ახდებს.
საწარმოში წელიწადში 7,000-10,000 ტონამდე თხილისგან სხვადასხვა სახის პროდუქციის (მოხალული, დაქუცმაცებული, დაფქული) წარმოებაა შესაძლებელი. პროდუქცია მთლიანად ექსპორტისთვის არის განკუთვნილი. გადამამუშავებელ საწარმოში 100 ადამიანია დასაქმებული.