მთავარისიახლეებიპოლიტიკახატია დეკანოიძე: პარლამენტი სირცხვილის და უტიფრობის ციტადელად აქციეს
ხატია დეკანოიძე: პარლამენტი სირცხვილის და უტიფრობის ციტადელად აქციეს
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის წევრის, ხატია დეკანოიძის თქმით, დღეს დილით უეცრად ჩანიშნული უმრავლესობის სხდომა შიშით არის გამოწვეული
“როგორც კი სირცხვილის დერეფნები დაანონსდა, იმდენად ეშინიათ ივანიშვილის მსახურებს მოქალაქეების, დილასვე შეიპარნენ ამ შენობაში, რომელსაც იმდენად სიმბოლური დატვრითვა აქვს, რომ გადაიქცა სირცხვილის და უტიფრობის ციტადელად ამ ქვეყანაში. მას შემდეგ რაც აქ ადამიანებს თვალები დათხარეს, დაშავდნენ ადამიანები, შედეგ გახარიას გაპრემიერების მერე ბიძინა ივანიშვილმა პროპროციული არცევნები უკან წაიღო – ეს არის უტიფრობის სიმბოლო. სწორედ ეშინიათ ადამიანებთან ურთიერთობის და მათთვის თვალებში ჩახედვის, ამიტომ დილას შეიპარნენ”, – თქვა ხატია დეკანოიძემ.
მისივე თქმით, აქციები აუცილებლად გაგრძელდება და მას პერმანენტული სახე ექნება.
დღეს პარლამენტში პირველ საათზე ბიუროს სხდომაა ჩანიშნული, ორ საათზე კი საგაზაფხულო სესიის პლენარული სხდომა დაიწყება, რომელზეც “მინისტრის საათის” ფორმატში ჯანდაცვის მინისტრს მოუსმენენ.