მთავარისიახლეებიკონფლიქტებიპანკისში ჰესების მძშენებლობასთან დაკავშირებით სისხლიანი გარჩევა მოხდა
პანკისში ჰესების მძშენებლობასთან დაკავშირებით სისხლიანი გარჩევა მოხდა
ამ წუთებში ვრცელდება ინფორმაცია , რომ პანკისში, სოფელ საქობიანეში ჰესების მძშენებლობასთან დაკავშირებით სისხლიანი გარჩევა მოხდა- დაღუპულია ერთი, დაჭრილია ოთხი ადამიანი, არსებული ინფორმაციით, დაპირისპირებულებმა ერთმანეთს ცეცხლსასროლი იარაღიდან ესროლეს. მოსახლეობა საავადმყოფოსთან არის შეკრებილი.
ერთერთი ვერსიით, რომელზეც ადგილობრივების ნაწილი ლაპარაკობს, მომხდარი ორ გვარს მუთოშვილებსა და ქავთარაშვილებს შორის არსებულ დაპირისპირება მოყვა , კიდევ ერთი ვერსიით კი, ორ ოჯახს შორის კონფლიქტი ჰესის მშენებლობის თაობაზე მოხდა.
მოკლულის ძმისშვილი ლუიზა მუთოშვილი აცხადებს, რომ ეს საზარელი ამბავი მოყვა ჰესებთან დაკავშირებით ორი საწინააღმდეგო აზრის მქონე ახალგაზრდების კონფლიქტს, რომელიც ორ გვარს შორის დაპირისპირებაში გადაიზარდა.
ლუიზა მუთოშვილის განმარტებით ამაში თავისი წილი ბრალი მიუძღვის ხელისუფლებას, რომელმაც არაფერი გააკეთა კომუნიკაციის დეფიციტის აღმოსაფხვრელად.
პანკისძი მდგომარეობა იძაბება. მოსახლეობა საავადმყოფოსთან არის შეკრებილი, სადაც ერთერთ დაჭრილს ოპერაცია უტარდება. აპანკისელრ ი კიკრიბებიან ხსხვა ადგილებშიც.