მთავარისიახლეებისაზოგადოება„თანატოლები თანასწორებისთვის“ - ახალგაზრდული ფესტივალი ზუგდიდში (Foto)
„თანატოლები თანასწორებისთვის“ – ახალგაზრდული ფესტივალი ზუგდიდში (Foto)
11 ოქტომბერს, ზუგდიდში, დადიანების სასახლის ეზოში, ახალგაზრდული ფესტივალი „თანატოლები თანასწორებისთვის“ გაიმართა. ღონისძიების მიზანი იყო ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია და გენდერული თანასწორობის საკითხებში ახალგაზრდების ინფორმირებულობისა და ჩართულობის გაზრდა.
ახალგაზრდული ფესტივალის ფარგლებში, გაიმართა სხვადასხვა სახის შემეცნებით-გასართობი ღონისძიებები: სპორტული აქტივობები; არასამთავრობო ორგანიზაციების გამოფენა;  ცოცხალი ბიბლიოთეკა; სახეების მოხატვა; მამაკაცების კულინარიული შეჯიბრი;  ხელნაკეთი ნივთებისდა ფლორისტების გამოფენა-გაყიდვა;  და კონცერტი; ფესტივალი დასრუდა კონცერტით.
ფესტივალი ჩატარდა გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) და ასოციაცია „ათინათის“ პარტნიორობით, გაეროს ერთობლივი პროგრამის „გენდერული თანასწორობისთვის“ ფარგლებში, რომელიც შვედეთის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.