მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზურაბიშვილი საპარლამენტო მდივანს გადაეფარა - ,,შეწყალებების გადაწყვეტილება დამოუკიდებლად მივიღე,...
ზურაბიშვილი საპარლამენტო მდივანს გადაეფარა – ,,შეწყალებების გადაწყვეტილება დამოუკიდებლად მივიღე, დიმიტრი გაბუნია პროცესში ჩართული არ ყოფილა”
სალომე ზურაბიშვილი გადაწყვიტა დღევადელი დღე თავისი ქმედებების განმარტებებს მიუძღვნას – ამჯერად საპარლამენტო მდივანს გადაეფარა.
სპეკულაციები ჩემს საპარლამენტო მდივანზე, თუ ვინმე სხვაზე ჩემს ადმინისტრაციაში, უნდა დამთავრდეს, რამეთუ მე მივიღე გადაწყვეტილება, მე ვარ პასუხისმგებელი და არ მჩვევია, რომ ვინმე სხვაზე გადავიტანო ეს პასუხისმგებლობა, – ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა  ბრიფინგზე განაცხადა, სადაც პატიმართა შეწყალების საკითხზე განმარტება გააკეთა.
ზურაბიშვილის თქმით, მან გადაწყვეტილება დამოუკიდებლად მიიღო და მისი საპარლამენტო მდივანი დიმიტრი გაბუნია პროცესში ჩართული არ ყოფილა.
„იყო ძალიან ბევრი სპეკულაცია სხვადასხვა ადამიანების ჩარევაზე ამ გადაწყვეტილებებში, მათ შორის ნახსენები იყო ჩემი საპარლამენტო მდივანი, რომელიც არც კომპეტენციით და არც არანაირად არ იყო ამ პროცესში ჩართული. მისგან არც არანაირი რჩევა მიმიღია და არც თვითონ არავის უკითხავს მისთვის, რას ფიქრობდა რომელიმე გადაწყვეტილებაზე. ასე რომ, ეს არ არის მისი კომპეტენცია და არ შეიძლება, რომ არეული იყოს, მითუმეტეს ეს ეხება ყოფილ ადვოკატს. ეს გამორიცხულია“, – განაცხადა ზურაბიშვილმა.