მთავარიUncategorized"ქართული ოცნების" ხელისუფლებას ფაქტობრივად, დაკარგული აქვს ლეგიტიმაცია'' - გია ხუხაშვილი NDI-ის კვლევების...
“ქართული ოცნების” ხელისუფლებას ფაქტობრივად, დაკარგული აქვს ლეგიტიმაცია” – გია ხუხაშვილი NDI-ის კვლევების შედეგებს აფასებს .
NDI-ის კვლევების შედეგების შეფასებისას პოლიტოლოგი გია ხუხაშვილი ამბობს, რომ “ქართული ოცნების” ხელისუფლებას ფაქტობრივად, დაკარგული აქვს ლეგიტიმაცია.
ბევრ გამოცემას ვუთხარი და იგივე შემიძლია გითხრათ – უნდობლობა, ნიჰილიზმი, სკეპტიციზმი – ესენია მთავარი ემოციური დამოკიდებულება ქვეყანაში მიმდინარე პროცესებისადმი მოსახლეობაში. ეს კი იმას ნიშნავს, რომ ხელისუფელებას ფაქტობრივად, დაკარგული აქვს ლეგიტიმაცია”- აცხადებს ხუხაშვილი.
პოლიტოლოგი თვლის, რომ ქვეყანაში მიმდინარე პროცესებისებმა მოსახლეობაში ნიჰილიზმი, სკეპტიციზმი გააჩინა, რადაც NDI-ის კვლევითაც დასტურდება.
„საქართველოს მოსახლეობაში ნიჰილიზმმა და მომავლის მიმართ სკეპტიკურმა განწყობამ ჩაიბუდა. მოსახლეობა სახელმწიფო ინსტიტებს არ ენდობა, ამას ადასტურებს საპენსიო რეფორმასთან დაკავშირებით მოსახლეობის დამოკიდებულებას”- აცხადებს ხუხაშვილი.