ზუგდიდის შალვა დადიანის სახელობის დრამატული თეატრის მხატვარი ილია საჯაია “ფორსაჟი 9-ის” გადამღებ ჯგუფში აიყვანეს. ინფორმაციას თეატრის ფეისბუკის გვერდი ავრცელებს. ილია, ასევე გახლავთ გოგი ალექსი-მესხიშვილის სტუდიის სტუდენტი და ჩეხეთში წარდგენილი სტუდენტური ნამუშევრების გამარჯვებული. პრიზი „საუკეთესო სტუდენტური პავილიონისთვის“ პრაღის სცენოგრაფიისა და სივრცის კვადრიენალეზე საქართველოს სტუდენტურმა გამოფენამ მიიღო. კვადრიენალეზე, სადაც 80-ზე მეტი ქვეყანა მონაწილეობდა, გამოირჩეოდა საქართველოს ეროვნული კუთხე და სტუდენტური პავილიონის გამოფენა – „მედეა/მედია“. შოთა რუსთაველის თეატრთან არსებული გოგი ალექსი-მესხიშვილის სცენოგრაფიის სკოლის სტუდენტების პროექტი, აერთიანებდა ორ თემას – აფხაზეთის ოკუპაციას და მედეას. მან ზუგდიდში ქუჩის არაერთი პერფომანსი მოაწყო. ჰოლივუდის ფილმის ერთ-ერთი ეპიზოდის გადაღებები თბილისში მიმდინარეობს. “ფორსაჟი” ამერიკული მძაფრსიუჟეტიანი ფილმია. თბილისში მასიურ სარბოლო სცენებს იღებენ, რის გამოც თბილისსა და რუსთავში პერიოდულად გადაიკეტა რამდენიმე ქუჩა. გადაღებები 20 სექტემბრის ჩათვლით გაგრძელდება.