მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,გირჩი'' და „ასავალ-დასავალში“ გახვეული ღარიბაშვილი
,,გირჩი” და „ასავალ-დასავალში“ გახვეული ღარიბაშვილი
,, ცოტა ხნის წინ პარლამენტში თქვი, ბიბლიური თავისუფლება სექტაა, რომელიც ძირს უთხრის სახელმწიფოებრიობას და ქვეყნის უსაფრთხოებასო 8 წელია გიყურებ და შენთვის უსაფრთხოების ან ეკონომიკის საკითხების ახსნას რომ აზრი არ აქვს, ვიცი. . ამიტომ, იმედი მაქვს ეს მხოლოდ სტანდარტული და უკვე ტრადიციად ქცეული ბაქიბუქია, რომელიც „ასავალ-დასავალის“ მკითხველ ელექტორატზეა გათვლილი.
მაგრამ, თუ მართლა რამე ნაბიჯების გადადგმას აპირებ, რომ ახალგაზრდები ისევ მონებად აქციო – „ასავალ-დასავალში“ გახვეულს დაგტოვებთ თავდაცვის სამინისტროს სადარბაზოს შესასვლელთან”, – ასე უპასუხა ,,გირჩის“ ლიდერმა ზურაბ ჯაფარიძემ ირაკლი ღარიბაშვილს, რომელმაც სახელმწიფოსთვის საფრთხის მატარებელი სექტა უწოდა გირჩს პარლამენტის 4 კომიტეტის დღევანდელ გაერთიანებულ სხდომაზე.
„არ მოვერიდები და ყოველგვარი პოლიტკორექტულობის გარეშე მინდა აღვნიშნო, რომ „გირჩის“, ამ ორგანიზაციის თუ სექტის საქმიანობა პირდაპირ საფრთხეს უქმნის ჩვენი სახელმწიფოს და ჯარის ძლიერებას, – განცახადა თავდაცვის მინისტრობის კანდიდატმა ირაკლი ღარიბაშვილმა