მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგავრილოვი კმაყოფილია: ,,გიორგი გახარიამ უარი თქვა ბრბოს ზეწოლაზე - პრემიერი უნდა...
გავრილოვი კმაყოფილია: ,,გიორგი გახარიამ უარი თქვა ბრბოს ზეწოლაზე – პრემიერი უნდა გახდეს ის, ვითვისაც საქართველოს მშვიდობიანი ბედი და რუსეთთან ურთიერთობების ღირებულება აქსიომაა”
საქართველოში შიდაპოლიტიკურმა კრიზისმა აჩვენა, რომ წინა პრემიერმინისტრის კურსი არ შეესაბამებოდა დღევანდელ მოთხოვნებს. იმის გათვალისწინებით, რომ ქვეყანაში პოლიტიკური დაძაბულობა იზრდება, ხალხი ახლა მკაცრ სამუშაო სტილს ითხოვს, ზუსტად ისეთს, როგორიც გახარიას აქვს. მისი ამოცანა არა თანამედროვე ეკონომიკის ინსტიტუტების, არამედ საქართველოში წესრიგისა და უსაფრთხოების შექმნაა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს უფროსის პოსტზე, გიორგი გახარიამ მტკიცედ გამოავლინა თავი, უარი თქვა ბრბოს ზეწოლაზე. მართალია, ამ გადაწყვეტილებებში საკუთარი ქვეყნის მიმართ სტრატეგიული მიდგომა ჯერ არ დაგვინახავს. ნათელია, რომ როგორც პრემიერმინისტრი, საკმარისი არ არის უსაფრთხოების ოფიცერის თვისებების ფლობა, ის სოციალურად პასუხისმგებელიანი და პატრიოტული პოლიტიკოსი უნდა იყოს, რომლისთვისაც საქართველოს მშვიდობიანი ბედი და რუსეთთან ურთიერთობების ღირებულება აქსიომაა.