მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკახა კალაძე დღეს ღარიბაშვილის შს მინისტრად დანიშვნას შეეწინააღმდეგა
კახა კალაძე დღეს ღარიბაშვილის შს მინისტრად დანიშვნას შეეწინააღმდეგა
არსებული ინფორმაციით, დღეს ქართული ოცნების ოფისში გამართულ სხდომაზე, სადაც სამთავრობო ცვლილებების საკითხი იხილებოდა, კერძოდ, გახარიას წარდგენა პრემიერად და ღარიბაშვილის შს მინისტრად დანიშვნა, მმართველი გუნდის ერთი ნაწილი უკნაყოფილებ ას არ მალავდა. ღარიბაშვილის კანდიდატურის წინააღმდეგი თბილისის მერი კახა კალაძე იყო.
ღარიბაშვილის პარტიაში დაბრუნებამ თავის დროზევე გუნდის შიგნით უკმაყოფილება გამოიწვია, კულუარებში არ მალავენ, რომ ივამიშვილის ერთპიროვნულმა გადაწყვეტილებამ სამთავრობო ცვლილებასთან დაკავშირებით, შესაძლოა მმართველი პარტიის რიგებში მნიშვნელოვანი რყევები გამოიწვიოს.
მედიაში გავრცელებული ინფორმაციით, “ოცნების” ლიდერები, მთავრობის წევრები და თბილისის მერი მას შემდეგ, რაც დღეს ოცნების ოფისში შეხვედრა გიმართა, გვიან ღამით ივანიშვილის რეზიდენციაში მივიდნენ და მოლაპარაკებებმა იქ გადაინაცვალა. თუმცა საკითხი უკვე გადაწყვეტილია და კახი კალაძე დიდი ალბათობით ვეღარაფერს შეცვლის