მთავარისიახლეებისამართალიშეიარაღებული თავდასხმა მუხიანში მდებარე “საქართველოს ბანკის” ექსპრეს ფილიალზე
შეიარაღებული თავდასხმა მუხიანში მდებარე “საქართველოს ბანკის” ექსპრეს ფილიალზე
თბილისში მუხიანში მდებარე “საქართველოს ბანკის” ექსპრეს ფილიალი დააყაჩაღეს. შსს-ს ინფორმაციით, გუსინ, 22 აგვისტოს ბანკში ერთი პირი იარაღის მუქარით შეიჭრა, თანამშრომლებს ფული გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა, თუმცა პოლიციამ ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა.
„თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი- ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული გ.ჩ. ყაჩაღობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, დააკავეს. – აცხადებენ შსს-ში.
გატაცებული თანხა ნივთმტკიცებად არის ამოღებული ამოიღეს. ჩადენილი დანაშაული 5- დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის პირველი ნაწილით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც ყაჩაღობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა- შენახვა- ტარებას გულისხმობს“ – ნათქვამია შშს-ს განცხადებაში