მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფორუმ-თეატრი სექსუალური შევიწროების ასპექტებზე
ფორუმ-თეატრი სექსუალური შევიწროების ასპექტებზე
დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში „სამოქალაქო აქტივობისა და თანასწორობის ცენტრის“ ინიციატივით ფორუმ-თეატრი ჩატარდა. წარმოდგენის მონაწილე პერსონაჟებმა წარმოადგინეს მოქმედება, რომელიც საზოგადოებრივ ტრანსპორტში ხდება. სახლში დაბრუნებული გოგონა დედას უყვება ავტობუსში მომხდარის შესახებ, რომ მას ახალგაზრდა მამაკაცმა მისი ნების საწინააღმდეგომ ხელი მოხვია. დაბნეული გოგონა, რომელიც მშობლისგან თანაგრძნობას ელის, ასევე ხდება ოჯახის წევრების თავდასხმის მსხვერპლი. მას დამნაშავედ მიიჩნევენ დედა და ძმა. დედას, რომელიც ქმრისგან ძალადობის მსხვერპლია, ურჩევს შვილს, რომ ეს ამბავი მამას დაუმალოს.
ხშირად საზოგადოება მსხვერპლს კიდევ უფრო დიდ პასუხისმგებლობას აკისრებს და მას ადანაშაულებს იმ ფაქტში, რომ მის მიმართ ხორციელდება შევიწროება, ჩაგვრა ან ძალადობა, კანონი მიღებულია სექსუალური ძალადობის შესახებ და ახლა მთავარია მისი ქმედითობა“, – განაცხადა  “სამოქალქო აქტივობისა და თანასწორობის ცენტრის“ ხელმძღვანელმა ციცინო შენგელიამ.