მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგუგუტიანთ კარში საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატები მოსახლეობას ხვდებიან
გუგუტიანთ კარში საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატები მოსახლეობას ხვდებიან
გუგუტიანთ კატრში საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატები ჩავიდნენ.  საერთაშორისო პარტნიორები რუსეთი საოკუპაციო ძალების უკანონო ქმედებებს ადგილზე გაეცნობიან. მათთან ერთად ჩავდნენა იქ სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი, სუს-ის საინფორმაციო ანალიტიკური დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე, ირაკლი ანთიძე და საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლაშა დარსალია.
დიპლომატებმა საკუთარი თვალით ნახეს საოკუპაციო ძალების მიერ აღმართული ახალი ხელოვნური ბარიერები და ის, თუ როგორ შლის საკუთარ სახლს გივი რაზმაძე, რომლის სახლიც ოკუპირებულ ტერიტორიაზე ჰყვება..
დიპლომატების შეხვედრა ადგილობრივ მოსახლეობასთან გამყოფ ხაზთან მიმდინარეობს ისინი ისმენენ მათ მონათხრობს თავიანთ მდგომარეობაზე, რომელიც არასოდეს ყოფილა მარტივი, მაგრამ ბოლო დღეებში განსაკუთრებით გართულდა. მოსხლეობა გამოთქვამს უკმაყოფილებას ხელისუფლებისადმი, რომლის არცერთი წარმომადგენელი არ ჩასულა მათთან დღემდე და რჩება შთაბეჭდილება, რომ იგი გუგუტიანთკარის ამბებს მედიიდან იგებს