მთავარიUncategorizedავიამიმოსვლა რუსეთთან სავარაუდოდ საპარლამენტო არჩევნებამდე არ აღდგება - აცხადებენ რუსეთში
ავიამიმოსვლა რუსეთთან სავარაუდოდ საპარლამენტო არჩევნებამდე არ აღდგება – აცხადებენ რუსეთში
რუსეთი საქართველოსთაბ ავიამიმოსვლის განახლებას მინიმუმ ერთი წელი არ აპირებს. ამის შესახებ წერს  ,,იზვესტია” თავის წყაროზე დაყრდნობით, რომელიც დიმპლომატიური წრიდან არის. წყაროს თქმით, საქართველოს ამჟამინდელმა ხელისუფლებამ პრასქტიკულად უგულვებელჰყო რუსეთის მოთხოვნა, უზრუნველეყო რუსი მოგზაურების უსაფრთხოება და გაენელებინა ანტირუსული განწყობები წერტილი დაუსვას რუსოფობიურ პოლიტიკას და რიტორიკას ”.მათ შორის საქართველოს ხელისუფლების მხრიდანაც.
„ ანტირუსული პოლირიკა სახელმწიფო დონეზე უნდა შეწყდეს.დღეს ქვეყანაში შექმნილი სიტუაცია ხელსაყრელი არაა იმისთვის, რომ რუსი ტურისტები იქ იყვნენ. ამ საკითხში წინსვლა არ შეინიშნება, ამიტომ მინიმუმ ერთი წლის განმავლობაში ავიამიმოსვლა არ აღდგება. სავარაუდოდ ეს არ მოხდება საპარლამენტო არჩევნებამდე (2020 წლის ოქტომბერი). ამის გარეშე ჩვენ ვერ ვურჩევთ რუსებს რომ საქართველოს ეწვიონ და რაც მთავარია ვერ ვიქნებით მშვიდად საქართველოში მყოფი ჩვენი მოქალაქეების გამო.”- აცხადებს Известия-ს წყარო.