მთავარისიახლეებიპოლიტიკაბიძინა ივანიშვილი შეკვეთილში გზის იმ ნაწილს ყიდულობს, სადაც აქციები იმართება
ბიძინა ივანიშვილი შეკვეთილში გზის იმ ნაწილს ყიდულობს, სადაც აქციები იმართება
შეკვეთილში, ბიძინა ივანიშვილის სახლთან მისასვლელი გზა იუსტიციის სამინისტრომ არასასოფლო-სამეუნეო მიწის ნაკვეთად დაარეგისტრირა და სარეალიზაციოდ მოამზადა – ამის შესახებ ინფორმაციას ენმ-ს წევრმა ლევან ხაბეიშვილმა განაცხადა.
მისი თქმით, თეა წულუკიანის უწყებამ 27 წუთში დაარეგისტრირა სავალი გზა მიწის ნაკვეთად, რომელსაც ბიძინა ივანიშვილის დაისაკუთრებს.
„შიდა ოკუპანტი ივანიშვილი უკვე საქართველოში ფლობს  40 მილიონ კვმ-ზე მეტ მიწის ნაკვეთს და დამატებით ახლა გადაწყვიტა სახელმწიფოსგან მიიტაცოს გზის ის მონაკვეთი, რომლის საშუალებითაც შეკვეთილში აქციის მონაწილეები ხვდებიან მის რეზიდენციასთან. ანუ გზა რომელიც აქამდე არსებობდა, პირველ აგვისტოს სახელმწიფომ დაირეგისტრირა საკუთარ ქონებაში როგორც არასასოფლო-სამეურნეო მიწის ნაკვეთი. ხაზს ვუსვამ, გზა სადად კონკრეტული ადამიანები გადაადგილდებოდნენ, ბიძინა ივანიშვილის დავალებით წულუკიანმა 27 წუთში დაარეგისტრირა არასასოფლო-სამეურნეო მიწის ნაკვეთად და გაამზადა ბიძინა ივანიშვილისთვის მისაყიდად,“-განაცხადა ლევან ხაბეიშვილმა.
მისივე თქმით ბიძინა ივანიშვილის მიწის დარეგისტრირების შემდეგ საშუალება ექნება აქციის მონაწილეებს , რომლებიც მის საკუთრებაში მისვლა აუკრძალოს.