მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ივანიშვილმა ხელი მოაწერა საქართველოს ენერგეტიკული სუვერენიტეტის გაყიდვას''
,,ივანიშვილმა ხელი მოაწერა საქართველოს ენერგეტიკული სუვერენიტეტის გაყიდვას”
ივანიშვილმა ხელი მოაწერა  საქართველოს  ენერგეტიკული სუვერენიტეტის გაყიდვას – ასე აფასებს შალვა ნათელაშვილი ხელმოწერას ირანთან, რუსეთთან და სომხეთთან ერთიანი ელექტროენერგეტიკული სივრცის შექმნის პროექტზე
,,2015 წლის დეკემბერში ივანიშვილის რეჟიმმა ხელი მოაწერა მემორანდუმს, რომლის შესაბამისადაც იქმნება ერთიანი ელექტროენერგეტიკული სივრცე ჩვენი ქვეყნისა, რუსეთთან, ირანთან, სომხეთთან, რითაც, ერთი მხრივ, დათმო ენერგოსუვერენიტეტი, მეორე მხრივ კი, გარიგებაში შევიდა რუსეთთან და ირანთან, რომლებსაც ევროკავშირისა და აშშ-სგან მძიმე სანქციები აქვთ დაწესებული .   – ამბობს იგი
ალბათ, არავის გიკვირთ, რატომ დაანგრია კალაძემ და ივანიშვილმა თერგისა და არაგვის ხეობები, რატომ გაკაფეს ხეები და წამოჭიმეს მაღალი ძაბვის საშინელი საფრთხობელები და დააწიოკეს იქ მცხოვრებელი ხალხი, აიღეს სალოცავები, საფლავები და ეს მუშაობა დღემდე გრძელდება და ორ-სამ წელში გათვლილია აღნიშნული პროექტის დასრულება,” – ამბობს ნათელაშვილი.