მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ქიბარ ხალვაში საკუთარ თავს წარმოადგენს თუ ამჟამინდელ ხელისუფლებას?" - თამარ კინწურაშვილი
“ქიბარ ხალვაში საკუთარ თავს წარმოადგენს თუ ამჟამინდელ ხელისუფლებას?” – თამარ კინწურაშვილი
ამ შემთხვევაში, საკითხავია, ქიბარ ხალვაში საკუთარ თავს წარმოადგენს თუ ამჟამინდელ ხელისუფლებას, – ასე ეხმაურება მედიის განვითარების ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი თამარ კინწურაშვილი ქიბარ ხალვაშის განცხადებას , რომელშიც უკმაყოფილებას გამოთქვამს ბოლო პერიოდში არხის ეთერში გაკეთებული განცხადებების გამო და აღნიშნავს ,რომ “სარედაქციო დამოუკიდებლობა არ ნიშნავს ვინმეს ახირებების და კაპრიზების შესრულებას”.
“ორი დღის წინ ახალი მფლობელი საუბრობდა იმის შესახებ, რომ არ შეიცვლებოდა “რუსთავი 2″ -ის სარედაქციო პოლიტიკა , ხოლო გუშინდელი გადაცემების შემდეგ, რომელიც არაფრით არ განსხვავდებოდა წინა გადაცემებიდან , იგივე კრიტიკული დამოკიდებულება ჩანდა ამჟამინდელი ხელოსუფლების მიმართ, მან უკვე გააკეთა განცხადება ,რომ აპირებს ჩაერიოს სარედაქციო პოლიტიკაში, რომელიც ჩვენი კანონმდებლობით არის დაცული. მენეჯერსაც არ აქვს უფლება ჩაერიოს და მიიღოს გადაწყვეტილებები იმ რედაქციის ნაცვლად, რომელიც დღეს სარედაქციო პოლიტიკას განსაზღვრავს”, – აღნიშნა თამარ კინწურაშვილმა.
კინწურაშვილი ევროპელი ან ამერიკელი მედია მენეჯერისთვის ტელევიზიის ჩაბარების საკითხსაც აფასებს, რომელზეც ქიბარ ხალვაშის განცხადებაშია ნათქვამი და აღნიშნავს,რომ ინგლისურად მოლაპარაკე ქსპერტი არაფერს ნიშნავს.
„ცხადია, სანდო რეპუტაციის მქონე უცხოელი ექსპერტი კითხვის ნიშნებს არ ბადებს, მაგრამ ინგლისურად მოლაპარაკე ექსპერტი არაფერს არ ნიშნავს, რადგან პუტინის „რაშა თუდეიშიც” ნახავთ არაერთ ინგლისურად მოლაპარაკე უცხოელ ექსპერტს, რომელიც კრემლის პოლიტიკის გამტარებელია”, – განაცხადა კინწურაშვილმა.
შეგახსენებთ,რომ „რუსთავი 2“-ის 100%-იანი წილის მფლობელი ქიბარ ხალვაში, „მაღალი რეპუტაციის და დიდი სატელევიზიო გამოცდილების მქონე ევროპელ ან ამერიკელ მედია-მენეჯერს ეძებს. ამის შესახებ ქიბარ ხალვაშის განცხადებაშია აღნიშნული, სადაც „რუსთავი 2“-ის მფლობელი უკმაყოფილებას გამოთქვამს ბოლო პერიოდში არხის ეთერში გაკეთებული განცხადებების გამო.