მთავარისიახლეებისაზოგადოებაირაკლი ოქრუაშვილმა რუსთავი 2-ის ათამდე ჟურნალისტს მისგან წილის 80% და...
ირაკლი ოქრუაშვილმა რუსთავი 2-ის ათამდე ჟურნალისტს მისგან წილის 80% და ქიბარ ხალვაშის წინააღმდეგ დავა შესთავაზა
ოქრუაშვილმა, როგორც “რუსთავი2”-ის 100%-აინი წილის მფლობელმა, უკვე შესთავაზა კომპანიის ათამდე ჟურნალისტს, მიიღონ მისგან წილის 80% და თავად იდავონ ქიბარ ხალვაშის წინააღმდეგ.ამის შესახებ “გამარჯვებული საქართველოს” ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა ანა რეხვიაშვილმა  განაცხადა.
“გუშინ “რუსთავი2”-ის 100% წილის რეალური მფლობელი, ირაკლი ოქრუაშვილი შეხვდა ტელეკომპანიის ჟურნალისტებს. იცით, რომ მათ შესთავაზა მან მოთხოვნის 80% გადასცეს ათიოდე ჟურნალისტს, რუსთავი ორელს.
“მან ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ქვეყნისთვის სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანია, ტელეკომპანია “რუსთავი 2” დარჩეს სახელმწიფოსგან დამოუკიდებელ ტელეკომპანიად, თავის სარედაქციო პოლიტიკით და გუნდით, რომელმაც ბოლო წლებში განავითარეს და შექმნეს დამოუკიდებლობის პლატფორმა და გარანტი საქართველოში. ჟურნალისტებმა ითხოვეს დრო. ეს არის პროცესი, ამიტომ დაველოდებით მათ პასუხს და მათ გადაწყვეტილებებს,”-ამბობს ანა რეხვიაშვილი.