მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი თავის მომხრეებს ზელენსკის პარტიის მხარდაჭერისკენ მოუწოდებს
მიხეილ სააკაშვილი თავის მომხრეებს ზელენსკის პარტიის მხარდაჭერისკენ მოუწოდებს
,,იმის გათვალისწინებით, რომ ჩვენი პროგრამა და დაპირებები მსგავსია პრეზიდენტ ზელენსკის პროგრამასთან… და რომ ჩვენ ზელენსკის არ ვაკრიტიკებთ, ჩვენი ელექტორატი იკვეთება… ამიტომ, ჩვენ თუ ვერ გადავლახავთ ბარიერს, ეს ნიშნავს, რომ ეს ხმები რეალურად პრეზიდენტ ზელენსკის დააკლდება. ჩვენ უნდა მივცეთ შანსი პრეზიდენტს იმისთვის, რომ მისმა პარტიამ დამოუკიდებლად შესძლოს მთავრობის ჩამოყალიბება და არ დასჭირდეს მას, ამ საქმისთვის, მისთვის მიუღებელ ძალებთან თანამშრომლობა,,
განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა, რომელმაც მხარდამჭერებს მოუწოდა, რომ პარტიული სიით, ხმა ზელენსკის პარტიას მისცენ.
მიხეილ საკაშვილმა ასევე განაცხადა, რომ იმ მაჟორიტარულ ოლქებში, სადაც მისი პარტიის კანდიდატები იყრიან კენჭს, ისინი აგრძელებენ ბრძოლას და მხარდამჭერებს მოუწოდა აქტიურად დაუჭირონ მათ მხარი!
სააკშვილმა, სხვა უკრაინული პარტიების წარმომადგენლებსაც მიმართა, რომელთაც ბარიერის გადალახვის მცირე შანსი აქვთ და მოუწოდა, რომ მიბაძონ მას და საკუთარი ხმები ზელენსკის დაუთმონ!
უკრაინაში ვადამდელი საპარლამენტო არჩევნები, ხვალ 21 ივლისს გაიმართება.