მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ეს იყო პროტოკოლური შეცდომა'' - ბიძინა ივანიშვილი გავრილოვზე პარლამენტის თავმჯდომარის სავარძელში
,,ეს იყო პროტოკოლური შეცდომა” – ბიძინა ივანიშვილი გავრილოვზე პარლამენტის თავმჯდომარის სავარძელში
“კობახიძეს არავითარი დანაშაული არ ჩაუდენია, ის გადაეფარა გუნდს” – ეს განცხადება ბიძინა ივანიშვილმა ცოტა ხნის წინ, ჟურნალისტებთან საუბრისას გააკეთა. “ქართული ოცნების” თავმჯდომარე სერგეი გავრილოვის საქართველოში ვიზიტს გამოეხმაურა.
მისი თქმით, რუსი დეპუტატის მიერ, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სკამიდან სხდომის წაყვანა პროტოკოლის შეცდომა იყო. ბიძინა ივანიშვილის განცხადებით, ირაკლი კობახიძეს დანაშაული არ ჩაუდენია. მისი თქმით, კობახიძე გუნდს გადაეფარა
“კობახიძეს არავითარი დანაშული არ ჩაუდენია. კობახიძე შექმნილი სიტუაციიდან გამომდინარე, იმიტომ, რომ “ნაციონალურმა მოძრაობამ” მოახერხა აჟიტირება ამ სიტუაციის, რა თქმა უნდა შეცდომა იყო, როდსაც ის ჩაჯდა სპიკერის სავარძელში, ეს იყო პროტოკოლური შეცდომა, რაც პროტოკოლში არ ეწერა, მაგრამ ეს არ იყო კობახიძის შეცდომა, მოხდა ეს დარღვევა, ამას მოჰყვა აბსოლუტურად ობიექტური აღეშატება საზოგადოების. კობახიძემ შეხედა არსებულ სიტუაციას, ის გადაეფარა გუნდს, გადაეფარა სიტუაციას და დატოვა მანდატი. ასეა დაკომპლექტებული ჩვენი გუნდი.