მთავარისიახლეებიპოლიტიკამამუკა ხაზარაძის გადაწყვეტილებას, დააფუძნოს საზოგადოებრივი მოძრაობა, პოლიტიკური ლიდერები ეხმაურებიან
მამუკა ხაზარაძის გადაწყვეტილებას, დააფუძნოს საზოგადოებრივი მოძრაობა, პოლიტიკური ლიდერები ეხმაურებიან
,,თიბისი ბანკის“ დამფუძნებლის, მამუკა ხაზარაძის  გადაწყვეტილებას, საზოგადოებრივ მოძრაობის დაფუძნების თაობაზე პოლიტიკური ლიდერები ეხმურებიან.
ფრაქცია “ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე რომან გოცირიძე აცხადებს რომ პარტია მიესალმება ყველა ახალი საზოგადოებრივი თუ პოლიტიკური ძალის გამოჩენას, რომელიც ხელს შეუწყობს ოლიგარქიული მმართველობის დასრულებას
“ივანიშვილი არის ბოლო ძალა, რომელიც ქვეყანას რუსეთის ორბიტაზე დასაბრუნებლად უბიძგებს. მისი ჩამოშორება ნიშნავს საქართველოს ევროპულ გზაზე მყარად და შეუქცევადად დადგომას. ამიტომ დღეს მეორეხარისხოვანია იმის გარკვევა, თუ რამ უბიძგა მამუკა ხაზარაძეს ამ ნაბიჯის გადასადგმელად – პირადი ინტერესების შელახვამ, შურისძიებამ თუ ქვეყნის წინაშე არსებული სერიოზული რისკების გაცნობიერებამ. მთავარია, რომ მან სწორი არჩევანი გააკეთა! ხაზარაძის გამოჩენა საზოგადოებრივ-პოლიტიკურ ასპარეზზე სრულად ეთანხმება ჩვენი პარტიის გაცხადებულ პრინციპს – ყველა ერთის წინააღმდეგ! მხოლოდ ასე შეიძლება რუსეთის მიერ ფინანსურად, პოლიტიკურად და აგენტურულად ზურგგამაგრებული ოლიგარქის დამარცხება”, – აცხადებს  რომან გოცირიძე.
„ევროპული საქართველოს” ერთ- ერთი ლიდერი გიგა ბოკერია ამბობს, რომ , თუ ხაზარაძის მიერ დაფუძნებული სამოქალაქო მოძრაობის ან რაიმე პოლიტიკური გუნდის პოზიციები მისი და მისი თანამოაზრეებისათვის პრინციპულ საკითხებთან დაკავშირებით იდენტური იქნება, „ევროპული საქართველო” ითანამსრომლებს მასთან
“ეს ჩვეულებრივი, ბუნებრივი და ნორმალური პროცესია. თუ ჩვენს ქვეყანაში სამოქალაქო მოძრაობა ან რაიმე პოლიტიკური გუნდი იქნება, თუ ფუნდამენტურ და საკვანძო ღირებულებებში ეს მოძრაობა დგას ჩვენთვის პრინციპულ საკითხებთან დაკავშირებით იმავე პოზიციებზე, მაშინ ძალიან კარგი. ჯერჯერობით არ ვიცნობ, რა შინაარსი აქვს ამ მოძრაობას”, – განაცხადა ბოკერიამ