მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაგანგებო თათბირი შუშის სასახლეში - ივანიშვილმა ვითარების უახლოეს პერიოდში მოგვარება...
საგანგებო თათბირი შუშის სასახლეში – ივანიშვილმა ვითარების უახლოეს პერიოდში მოგვარება და გახარიასთვის პოსტის შენარჩუნების გარანტიები მოითხოვა
საგანგებო თათბირი შუშის სასახლეში – კრიზისში მყოფი ბიძინა ივანიშვილი ძალაუფლების შენარჩუნებას ყველა ხერხით ცდილობს. “ნიუპოსტისთვის” მოწოდებული ექსკლუზიური ინფორმაციის თანახმად, დღეს ივანიშვილმა შუშის სასახლეში ივანიშვილმა გიორგი გახარია, “ოცნების” იდეოლოგი ლაშა ნაცვლიშვილი და შავი პიარის უცხოელი ექსპერტი მოშე გლუქჰარტი დაიბარა.
ივანიშვილის გარემოცვიდან მოწოდებული ინფორმაციის თანახმად, “ქართული ოცნების” თავმჯდომარემ, ებრაელ პიარ-ტექნოლოგს ქვეყანაში შექმნილი მძიმე ვითარების უახლოეს პერიოდში მოგვარება და გახარიასთვის პოსტის შენარჩუნების გარანტიები მოთხოვა.
სისხლიანი ღამის შემდეგ პოლიტიკური პასუხისმგებლობიდან თავის დასაღწევად ბიძინა ივანიშვილმა მასობრივი პროტესტის და ასობით დაზარალებული მომიტინგის მოთხოვნებზე პასუხის ნაცვლად, „ქართული ოცნების“ ხელისუფლებამ დასახმარებლად კვლავ შავი პიარის გამოცდილი ტექნოლოგი გამოიძახა.
მოსალოდნელია, რომ ამ შემთხვევაში ოცნებამ ოპოზიციისა და რუსთაველზე მიმდინარე მშვიდობიანი აქციის დემორალიზების აქტიური კამპანია დაიწყოს.
სავარაუდოდ, სწორედ მისი ჩამოსვლის შემდეგ გადავიდა მმართველი გუნდი აგრესიულ პიარზე და საკუთარი დანაშაულის სხვებზე გადაბრალება დაიწყო. ეს სწორედ კლუგჰაფტის ხელწერაა, სწორედ მან დაგეგმა საპრეზიდენტო არჩევნების მეორე ტურის წინ ე.წ. ზიზღის კამპანია, რომლითაც „ქართული ოცნება“ ოპონენტების დისკრედიტაციას ახდენდა.