საქართველოში ბოლო პერიოდში ტუპერკულიოზის გავრცელების ტენდენცია აღინიშნება. მიუხედავად ამისა, ეს მაჩვენებელი ჯერ კიდევ მნიშვნელოვნად აღემატება ევროპის რეგიონისა და ევროკავშირის შესაბამის მონაცემებს, რაც სახულისხმო ფაქტია. დაავადებათა კონტროლის ცენტრის და ჯანმრთელობის კვლევის კავშირის მიერ ტუპერკულიოზზე მოსახლეობის ინფორმირებულობის გაზრის მიზნით, პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს ქვეყნის მასშტაბით მასწავლებელებისთვის სპეციალური საგანმანათლებლო შეხვედრები. ამ ეტაპზე ზუგდიდის რესურსცენტრში გაიმართა შეხვედრა, სადაც ზუგდიდის საჯარო სკოლების მასწავლებლები ღებულობდნენ მონაწილეობას. მასწავლებლების განმარტებით, ისინი მიღებულ საჭირო ინფორმაციებს სკოლებში გაავრცელებენ. როგორც ჯანმრთელობის კვლევის კავშირის ეპიდემიოლოგი თამარ მაღლაკელიძე განმარტავს, ამ შემთხვევაში ძალიან მნიშვნელოვანია პედაგოგების როლი და მათი ჩართულობა ინფორმაციის გავრცელების მიზნით. ანალოგიური ტიპის შეხვედრები ყველა რეგიონს მოიცავს.