მთავარისიახლეებიპოლიტიკათენგიზ ჯგუშია ე.წ ჭკვიანი კამერების დამონტაჟება გააპროტესტა
თენგიზ ჯგუშია ე.წ ჭკვიანი კამერების დამონტაჟება გააპროტესტა [Video]
ზუგდიდის მერობის დამოუკიდებელმა კანდიდატმა თენგიზ ჯგუშიამ, სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის შენობასთან  ე.წ “ჭკვიანი” ვიდეოკამერები გააპროტესტა. ჯგუშიას თან ახლდა რამდენიმე მძღოლი.
„მოთხოვნები დგება პრობლემების კვალდაკვალ. მოსახელობა უნდა მიეჩვიოს, როდესაც ხელისუფლება გიქმნის პრობლემას გიზღუდავს თავისუფლებას უნდა ისწავლო მოთხოვნების დაყენება, სოლიდარობით და ერთიანობით. ამ მონაკვეთიდან 150 კილომეტრიან რადიუსში თბილისისკენ საშუალო სიჩქარე 60 მეტი არ უნდა იყოს. ამის აუცილებლობა არ არსებობს. ამას აკეთებენმ იმისტვის რომ ბიუჯეტი შევასონ. გაწამებულები არიან მძღოლები.  არსად ასე არ არის. სამეგრელოს უნდა გაუშრომ სისიხლი. იმიტომ, რომ სამეგრელო არის სენსიტიური რეგიონი, განსხვავებული რეგიონი და უნდა თ, რომ ასეთი სამეგრელო სხვანაირად ჰყავდეთ დამორჩიელბული, და მუდამ დატუქსული“, – აღნიშნა ჯგუშიამ.
აქციაზე მყოფი მძღოლები ე.წ ჭკვიანი კამერების გაუქმების გარადა, ტექდათვალიერებისა და ავტომობილების დაზღვევის გადავადებას ითხოვენ.
საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების და მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში დამატებით სიჩქარის მზომი სექციური რადარები გასული წლის 10 დეკემბერს აამოქმედა.