მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის რაიონულ პროკურატურასთან დაკავებული ახალგაზრდა მამაკაცის ოჯახი და ახლობლები აქციას მართავენ
ზუგდიდის რაიონულ პროკურატურასთან დაკავებული ახალგაზრდა მამაკაცის ოჯახი და ახლობლები აქციას მართავენ [Video]
ამ წუთებში ხმაურიანი აქცია მიმდინარეობს ზუგდიდის რაიონულ პროკურატურასთან. დაკავებული 21 წლის მირო მარკელიას ოჯახის წევრები და ახლობლები მის გათავისუფლებას და ობიექტურ გამოძიებას ითხოვენ. შემთხვევა რამდენიმე თვის წინ კახათში მოხდა. ახალგაზრდა მეზობლების ჩხუბი რამდენიმე თვის წინ მოხდა.  დაზარალებულმა ახალგაზრდამ ჩვენება მისცა მირო მარკელიას წინააღმდეგ. გამოძიება მარკელიას წინააღმდეგ 117- ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც სხეულის განზრაზ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს და ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 5-დან 12 წლამდე. ოჯახის წევრების და ახლობლების თქმით, მათ აქვთ ინფორმაცია, რომ დღეს სასამართლო მარკელიას 5- წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას მიუსჯის, რასაც ისინი აპროტესტებენ. აქვე იმყოფებიან მარკე;ლიას მეზობლებიც. ისინი ამბობენ, რომ მეზობლებს შორის ასეთუ დაპირისპირება საზიანოა და ერთმანეთში თვითონ გაარკვევენ ურთიერთობას:" 5 წელი რა ამბავია? ამ ქვეყანაში სამართალი არ არსებობს? 5 წელს არ უსჯიან კაცის მკვლელს და ისინი დადიან გარეთ, ეს არის ჩვენი მთავრობა"- აცახადებს მარკელიას მეზობელიზამირ ჩახაია. საქმეზე სასამართლო დღეს გაიმართება