მთავარისიახლეებისაზოგადოებაანი წითლიძეს და გიორგი პატარაიას სასამართლომ 2000 ლარიანი ჯარიმა დააკისრა
ანი წითლიძეს და გიორგი პატარაიას სასამართლომ 2000 ლარიანი ჯარიმა დააკისრა [Video]
სანდრა რულოვსის საარჩევნო კამპანიის დროს დაკავებული ენმ-ს ზუგდიდის საკრებულოს წევრის ანი წითლიძისა და პარტიის პრესსამსახურის უფროსის გიორგი პატარაიას საქმეზე  სასამართლომ მსჯელობა რამდენიმე წუთის წინ დაასრულა.თითოეულ მათგანს 2000 ლარიანი ჯარიმა დაეკისრა.გამოძიება მათ წვრილმან ხულიგნობას და პოლიციისათვის წინააღმდეგობის გაწევას ედავება.  სოფელ ნარაზენში, 11 აპრილს, მოსახლეობასთან შეხვედრისას სამართალდამცველებსა და ოპოზიციას შორის ინციდენტი მოხდა. რა დროსაც დააკავეს "ნაციონალური მოძრაობის" პოლიტიკური საბჭოს წევრი გიორგი პატარაია, საკრებულოს წევრი ანი წითლიძე და მანუჩარ ჩხეტია.პატარაიას და წითლიძის შეფასებით, ოპოზიციის წევრების დაკავება ხელისუფლების მხრიდან პროვოკაციაა, რადგან მმართველი ძალა აცნობიერებს, რომ ისინი არჩევნებს წააგებენ.ნარაზენის ინციდენტისას დაკავებული მანუჩარ ჩხეტიას სასამართლო პროცესი 12 აპრილს გიმართა, თუმცა სარეზოლუციო ნაწილი  19 აპრილს გამოცხადდება. მანუჩარ ჩხეტიას თქმით, ის არის უდანაშაულო და ეს დაკავება იყო მხოლოდდამხოლოდ პოლიტიკური მოტივით