მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგაერთიანებული ოპოზიციის ბრალდებებს „ქართულ ოცნებაში“ პროვოკაციად აფასებენ
გაერთიანებული ოპოზიციის ბრალდებებს „ქართულ ოცნებაში“ პროვოკაციად აფასებენ
გაერთიანებული ოპოზიციის ბრალდებებს „ქართულ ოცნებაში“  პროვოკაციად აფასებენ.
„პროვოკაციები ნაციონალური მოძრაობის ხელწერაა, შსს ყველა ფაქტზე გამოძიებას აწარმოებს, „ქართული ოცნება“ ორიენტირებული მხოლოდ საარჩევნო კამპანიის წარმოებაზე  და ჩვენ ზუგდიდის განვითარებაზე ვფიქრობთ, ხოლო სანდრა რულოვსისთვის ზუგდიდი არის უცხო და შესაბამისად, მათთვის კამპანიუის წარმოება არის რთული. ისინი გარკვეულ სპეკულაციებს ეწევიან, ამიტომ ჩვენ იმედი გვაქვს, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო უზრუნველყოფს შესაფერის საარჩევნო გარემოს.ჩვენ პასუხისმგებლობას ვერ ავიღებთ ენმ¬-ს მმართელობის პერიოდში ნაწამები ადამიანების რეაქციაზე და პროტესტზე, მაგრამ კიდევ ერთხელ გიდასტურებთ,რომ ყველაფერი კანონის ფარგლებში იქნება“,-განაცხადა წოწერიამ.
საკრებულოს თავმჯდომარის განმარტებით, ის პირები ვინც ენმ-ს ლიდერების თქმით მათზე თვალთვალს აწარმოებდა , „ქართული ოცნების“ წევრები არ არიან, თმცა შესაძლოა იყვნენ მხარდამჭერები.