მთავარისიახლეებიკონფლიქტებიოკუპირებულ აფხაზეთში მიიღეს “კანონი“ საქართველოს მოქალაქეებისთვის მემკვიდრეობის მიღების აკრძალვის შესახებ
ოკუპირებულ აფხაზეთში მიიღეს “კანონი“ საქართველოს მოქალაქეებისთვის მემკვიდრეობის მიღების აკრძალვის შესახებ
აფხაზეთის ე.წ. პარლამენტმა  მიიღო  “კანონი“ საქართველოს მოქალაქეებისთვის მემკვიდრეობის მიღების აკრძალვის შესახებ.   “თავისთავად ეს კარგი გადაწყვეტილება არ არის, მაგრამ ის ფაქტი, რომ ამას არალეგიტიმური ხელისუფლება იღებს, მთლიანად უკარგავს მას შინაარსს..რუსეთის მიერ ოკუპირებული აფხაზეთის ე.წ. ხელისუფლება არავითარი ლეგიტიმაციით არ სარგებლობს – შესაბამისად, მის მიერ მიღებულ გადაწყვეტილებებს არანაირი სამართლებრივი შედეგი არ შეიძლება მოჰყვეს – ასე ეხმაურება საქართველოს პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე თამარ ხულორდავა. ,,სამწუხაროდ, ჩვენ ამ გადაწყვეტილების არმიღებისათვის ვერაფერს გავაკეთებთ, მაგრამ მას არავითარი სამართლებრივი შედეგი არ შეიძლება ჰქონდეს. საქართველოს მოქალაქეები ოკუპირებული აფხაზეთის ტერიტორიაზე ფლობენ საკუთრებას, ქონებას და სამწუხაროდ, დღესაც, სრულიად არაკანონიერად არ ეძლევათ შესაძლებლობა, რომ თავიანთი უფლებებით ისარგებლონ. ეს დღესაც ასეა და ამის გაგრძელებასთან გვაქვს საქმე. ხელისუფლება მაქსიმალურად აქტიურად მუშაობს იმისთვის, რომ ტერიტორიული პრობლემები საერთაშორისო პარტნიორების დახმარებით, სამშვიდობო პოლიტიკით მოვაგვაროთ“, – განუცხადა ჟურნალისტებს თამარ ხულორდავამ