გაერთიანებული ოპოზიციის ზუგდიდის მერობის კანდიდატი სანდრა რულოვსი სოფელ შამგონაში როსტობაიების ოჯახში იმყოფებოდა.. რუსი ოკუპანტების მიერ ორი დღის წინ გატაცებულის მშობლებთან ერთად ის მდინარის პირასაც მივიდა, საიდანაც გელა როსტობაია თევზაობისას გაიტაცეს. გელა როსტობაიას მშობლები და შამგონელები ჩივიან, რომ ამ ხელისუფლების პირობებში გაცილებით დაუცველად გრძნობენ თავს. სანდრა რულოვსმა იმედი გამოთქვა რომ გელა ღურწკაია მალე დაუბრუნდება ოჯახს. რუსი ოკუპანტების მიერ საქართველოს მოქალაქის გატაცების მორიგ ფაქტს მან რუსეთის მორიგი პროვოკაცია უწოდა და მოქმედი ხელისუფლება რუსეთთან დათმობის პოლიტიკისა და საკუთარი მოქალაქეებისადმი გულგრილობის გამო გააკრიტიკა. სანდრა რულოვსმა აღნიშნა, რომ ბოლო წლებში საერთაშორისო ტრიბუნებიდან სულ უფრო ნაკლებად ისმის ოკუპაციაზე, რაც კიდევ უფრო დაუცველს გვხდის რუსეთის წინაშე.ინფორმაციას პრესსსახური ავრცელებს