მთავარისიახლეებიპოლიტიკადავით ბაქრაძე ალგეთის მოსახლეობას შეხვდა. ,,გამოსავალი მხოლოდ ერთია: სახლში გავისტუმროთ უმაქნისი...
დავით ბაქრაძე ალგეთის მოსახლეობას შეხვდა. ,,გამოსავალი მხოლოდ ერთია: სახლში გავისტუმროთ უმაქნისი ხელისუფლება, რომელსაც არ ესმის ხალხის პრობლემები”
„ევროპული საქართველოს“ ლიდერი დავით ბაქრაძე მარნეულის რაიონის სოფელ ალგეთის მოსახლეობას შეხვდა და მარნეულის მერობის კანდიდატთან ერთად, ადგილობრივების პრობლემები მოისმინა. როგორც მოსახლეობა აღნიშმავს  „ევროპული საქართველოს“ პრესსამსახურმა აცნობა.
1 წელზე მეტია  სასმელი წყალი მხოლოდ ნახევარ სოფელს  მიეწოდება და ისიც კი  გრაფიკით, დანარჩენები კი ფაქტობრივად  წყლის გარეშე ცხოვრობენ.
დავით ბაქრაძის განცხადებით, „ვროპული საქართველო“ ოფიციალურად მიმართავს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის მინისტრს მაია ცქიტიშვილს, ასევე გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის მინისტრს ლევან დავითაშვილს.
„მოვითხოვთ, მათი წყლის პრობლემის მოგვარებას, მაგრამ პრობლემა უფრო დიდია. ამ პრობლემიდან გამოსავალი არის მხოლოდ ერთი: სახლში გავისტუმროთ უმაქნისი ხელისუფლება, რომელსაც არ ესმის ხალხის პრობლემები და არაფერს არ აკეთებს მათ მოსაგვარებლად. გამოვიყენოთ ნებისმიერი არჩევნები, მთავრობისთვის ჩვენი ძალის საჩვენებლად, უმაქნისი „ქართული ოცნების“ სახლში გასაშვებად და იმისთვის, რომ ცხოვრება წავიდეს წინ,’’ – განაცხადა დავით ბაქრაძემ