მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაკურა ყვავილობს მსოფლიოში. საკურა ყვავილობს ზუგდიდშიც
საკურა ყვავილობს მსოფლიოში. საკურა ყვავილობს ზუგდიდშიც
მსოფლიოს ბევრ ქვეყანაში საკურა აყვავდა, რაც შთამბეჭდავად და ლამაზად გამოიყურება.
აყვავებული საკურა, რომელიც  ოდითგანვე ბუნების გამოღვიძებისა და ახალი სიცოცხლის დაწყების სიმბოლოა  ერთ-ერთი ყველაზე საოცარი და ლამაზი ბუნებრივი მოვლენაა არა მხოლოდ იაპონიაში, არამედ მთელ მსოფლიოში.
საკურა აყვავდა.ზუგდიდშიც,  იუსტიციის სახლთან მდებარე  სკეიტპარკში, ეს უშვენიერესი ხეები  ჩვენს ქალაქს ამ რამდენიმე წლის წინათ საქართველოს პრეზიდენტმა  მიხეილ სააკაშვილმა აჩუქა.
ასეა, როგორც ფეისბუქმომხმარებელი მაია ჯავახიშვილი წერს, ზოგი თხრის, რომ საკუთარ სახლში წაათრიოს, ზოგს კი ჩამოაქვს, რომ სამშობლო გაალამაზოს.
,,ზოგი ირგვლივ ყველაფერს თხრის, ძირკვავს, ჩეხავს, ანადგურებს, რომ მხოლოდ ის ერთი, რაც მოსწონს, საკუთარ სახლში წაათრიოს!
ზოგი მარტო აქაურს არ სჯერდება და შორეული ქვეყნებიდანაც კი ეზიდება, რგავს, რწყავს, უვლის და ელოლიავება, რომ მისი ქვეყანა და ჩვენი ქვეყანა ყველაზე ლამაზი იყოს!
არადა, რა ადვილია სიკეთის დანახვა!..
ეს ქვეყანა უხაროდა და მუდამ მისი სიხარულით ცხოვრობს, ვიცი!… '' – წერს მაია ჯავახიშვილი, რომელიც ამ პოსტს მშვენიერ ბათუმს უძღვნის, მაგრამ ეს ზედმწევნით ესადაგება ანაკლია-ზუგდიდის სანახებსაც, რომელთაც პრეზიდენტი ასე რუდუნებით ევლებოდა თავს.