მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზვიად კვაჭანტირაძე დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარეობიდან ვერ გადააყენეს
ზვიად კვაჭანტირაძე დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარეობიდან ვერ გადააყენეს
67 მომხრე, 8 წინააღმდეგი – ზვიად კვაჭანტირაძე დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარეობიდან ვერ გადააყენეს. საკანონმდებლო ორგანოში კენჭისყრა რამდენიმე წუთის წინ გაიმართა. პარლამენტის თავმჯდომარის, ირაკლი კობახძის თქმით, საკითხის განხილვას ორ კვირაში დაუბრუნდებიან.
გადაწყვეტილების მიღებამდე საკითხის განხილვა საგაზაფხულო სესიაზე მწვავე რეპლიკების ფონზე მიმდინარეობდა.
ეკა ბესელიამ ყოფილი თანაგუნდელები გააკრიტიკა და ზვიად კვაჭანტირაძეს მადლობა გადაუხადა. მან სესიაზე რეგლამენტის ის ნაწილი წაიკითხა რომელიც ზვიად კვაჭანტირაძეს საშუალებას აძლევს მიუხედავად იმისა, იქნება თუ არა საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი, კომიტეტის თავმჯდომარის თანამდებობა შეინარჩუნოს.
მას შემდეგ, რაც ზვიად კვაჭანტირაძემ საპარლამენტო უმრავლესობის რიგები დატოვა, მმართველმა გუნდმა მისი კომიტეტის თავმჯდომარეობიდან გადაყენების საკითხი დააყენა.
ბესელიას აზრით, მმართველი გუნდის გადაწყვეტილება, რომ კვაჭანტირაძემ დაკავებული თანამდებობა დაეტოვებინა, შურისძიებაზე მეტყველებს