მთავარისიახლეებისამართალიელენე ხოშტარია: დეკანოზი გიორგი მამალაძე უსამართლობის მსხვერპლია. ეს უკვე ...
ელენე ხოშტარია: დეკანოზი გიორგი მამალაძე უსამართლობის მსხვერპლია. ეს უკვე შანტაჟისა და ტყვეობის სახეს იძენს
ფაქტია, რომ დეკანოზი გიორგი მამალაძე  არის რაღაც უსამართლობის მსხვერპლი. -განაცხადა  ევროპული საქართველოს წარმომადგენელმა ელენე ხოშტარიამ დეკანოზის საავადმყოფოში მონახულების შემდეგ.  – ამ ბურუსით მოცულ საკითხში არცერთი ადეკვატური პასუხი არ მიგვიღია და მეტიც, ჩვენ რასაც ვისმენთ, ეს რაღაც შანტაჟის და ტყვეობის სახეს იძენს უკვე. რა თქმა უნდა, ამ მდგომარეობაში, როცა საფრთხის ქვეშ არის მისი ჯანმრთელობა, მინდოდა, რომ საავადმყოფოში მენახა, რომ ზუსტად ვნახო, როგორ გრძნობს თავს.
პრაქტიკულად, შანტაჟია ჩვენ რაც მოვისმინეთ, რაღაცას თუ იტყვის, მაშინ შევიწყალებთ. საერთოდ, ჩემი საქმე არ არის საპატრიარქოს წესები როგორ მოქმედებს, მაგრამ ადამიანურადაც აბსოლუტურად გაუგებარია. საპატრიარქო გვერდზე რომ გადავდოთ, სახელმწიფო როგორ შეიძლება რომ ასეთ თამაშებში შედიოდეს და გარიგებებში შედიოდეს და ასე ისჯებოდეს ადამიანი, ვისი ინტერესიც არ უნდა იყოს, ეს ჩემთვის აბსოლუტურად წარმოდგენილია. ”
. დეკანოზი ამ დრომდე სასჯელაღსრულების მე-18 დაწესებულებაში, ციხის საავადმყოფოში, რჩება.