მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ქართული ოცნება'' საკონსტიტუციო უმრავლესობას კარგავს. ,,მე პირადად საკონსტიტუციო უმრავლესობას სულ არ გამოვეტირები''...
,,ქართული ოცნება” საკონსტიტუციო უმრავლესობას კარგავს. ,,მე პირადად საკონსტიტუციო უმრავლესობას სულ არ გამოვეტირები” – აცხადებს თამარ ჩუგოშვილი
საკონსტიტუციო უმრავლესობის დაკარგვაში არ არის ტრაგედია, პირიქით საკონსტიტუციო უმრავლესობა ნებისმიერი ხელისუფლებისთვის სრულიად ზედმეტია. საკონსტიტუციო უმრავლესობას მე, პირადად სულ არ გამოვეტირები, სულ არ მგონია სწორი და კარგი რამ. რაც შეეხება იმ დაძაბულობას, რომელიც დეკემბრის ბოლოდან განვითარდა, რომლის კულმინაციაც ალბათ, გუშინ იყო პლენარულ სხდომაზე, ვისურვებდი, მოხერხებულიყო პროცესების ისე წარმართვა, რომ ნაკლები დაძაბულობის ფონზე მიგვეღწია შედეგისთვის, თიმცა ამისთვის ალბათ ორივე მხარის მხრიდან მზაობა არის საჭირო. ”ამბობს პარლამენტის ვიცე-სპიკერი თამარ ჩუგოშვილი.
შეგახსენებთ, რომ ეკა ბესელიამ ქართული ოცნება და საპარლამენტო უმრავლესობა დღეს დატოვა. თუ უმრავლესობას კიდევ ერთი დეპუტატი დატოვებს, ქართული ოცნება საკონსტიტუციო უმრავლესობას დაკარგავს.