მთავარისიახლეებისამართალიზაალ ლატარიას ადვოკატი: „ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფი წარდგენილ ბრალდებას არ აღიარებს“
ზაალ ლატარიას ადვოკატი: „ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფი წარდგენილ ბრალდებას არ აღიარებს“
ფარული კადრების გავრცელების საქმეზე დაკავებული ზაალ ლატარია მის მიმართ წარდგენილ ბრალდებას არ აღიარებს. ამის შესახებ ლატარიას ადვოკატმა ბაჩუკი ყურაშვილმა განაცხადა. „ ბრალის წარდგენამდე ჯერ დრო აქვთ,ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფი გადაყვანილია თბილისში.ბრალს, დაკავებულს წარუდგენენ 48 საათში. ეს მოხდება ან დღის ბოლოს ან ხვალ“,- აცხადებს ადვოკატი. მანამდე კი ზაალ ლატარიას მშობლების სახლში,სოფელ კოლხიდაში სამართალდამცავებმა ჩაატარეს ჩხრეკა,რომელსაც თავად ზაალ ლატარიაც დაასწრეს. ადვოკატის თქმით,იგი ჩხრეკის პროცესს არ ესწრებოდა,მხოლოდ ჩხრეკის დასრულების შემდგომ ოქმის შედგენას დაასწრეს. თავად ბრალდებული ზაალ ლატარია და მისი ქალიშვილი ლანა ლატარია მომხდარს პოლიტიკურ ანგარისწორებად აფასებენ.შს-ს ინფორმაციით,პირადი ცხოვრების ამსახველი ვიდეოჩანაწერის გავრცელების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 157-ე პრიმა მუხლის პირველი და მეორე ნაწილებით მიმდინარეობს.