მთავარისიახლეებისაზოგადოება"არც ჩემი საქციელია კარგი, არც სპორტსმენის, მაგრამ ნუ ზოგადად უნდა გამოვასწორო" -...
“არც ჩემი საქციელია კარგი, არც სპორტსმენის, მაგრამ ნუ ზოგადად უნდა გამოვასწორო” – გეგა გეგეშიძე
ჭიდაობის ფედერაციის პრეზიდენტმა პირველი ოფიციალური შეხვედრა პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარესთან გამართა. როგორც გეგა გეგეშიძემ მიხეილ ყაველაშვილთან შეხვედრის დასრულების შემდეგ განაცხადა, პრობლემები რომელიც არსებობს ფედერაციაში პრეზიდიუმის სხდომაზე იქნება განხილული. ის ასევე ზურაბ დათუნაშვილთან მის დაპირისპირებას გამოეხმაურა. გეგა გეგეშიძე ამბობს, რომ მომხდარს ნანობს.
„რა თქმა უნდა ვნანობ. ეს არ არის კარგი. მოჰყვა რა თქმა უნდა ძალიან ბევრი გამოხმაურება. არც ჩემი საქციელია კარგი, არც სპორტსმენის, მაგრამ ნუ ზოგადად უნდა გამოვასწორო მთავარი ეს არის. სპორტსმენმა უნდა გააგრძელოს ვარჯიში იმიტომ, რომ ოლიმპიური ლიცენზიების მოპოვების წელია და რა თქმა უნდა ეს აისახება ჩვენს ფედერაციაზე. რაც მეტ ლიცენზიას მოვიპოვებთ, უფრო მეტი ადამიანი წარდგება ოლიმპიადაზე და ისე, რომ უნდა მოვრჩეთ კინკლაობას,“-განაცხადა გეგა გეგეშიძემ.