მთავარისიახლეებიპოლიტიკათენგიზ ჯგუშია სკეიტ-პარკის ტერიტორიაზე სასტუმროს აშენების იდეას ეწინააღმდეგება
თენგიზ ჯგუშია სკეიტ-პარკის ტერიტორიაზე სასტუმროს აშენების იდეას ეწინააღმდეგება
„სამეგრელოს ხმის“ ლიდერი თენგიზ ჯგუშია  ზუგდიდის სკეიტ პარკის ტერიტორიაზე სასტუმროს აშენების იდეას აპროტესტებს. ამის შესახებ მან დღეს ჟურნალისტებს განუცხადა. ჯგუშიას თქმით, უფუნქციოდ დარჩენილი ყინულის სახლის გადატანის იდეას მიესალმება, თუმცა მის ადგილზე,  რეკრეაციულ ზონაში სასტუმროს აშენებას არა. მისი თქმით, ამ იდეას ზუგდიდელები რეწინააღმდეგებიან და წინააღმდეგ შემთხვევაში აქციები დაიწყება. „დღეს საუბარი არის აბსოლუტურად უფუნქციო ყინულის სახლი, გადათტანაზე, მაგრამ სანაცვლოდ რა.  „m²“- თან აწარმოებენ, მოლაპარაკებას, რომ  ყინულის სასახლის ნაცვლად ამ ადგილას სასტუმრო აშენდეს. აღშფოთებულია ასი ათასობით ზუგდიდელი, ამ არაკეთილგონივრული გადაწყვეტილებით. ყველაფერს, რომ თავი დავანებოთ  რეკრიაციულ ზონაში სასტუმროს აშენება დაუშვებელია, ეს კანონის რეგულაციებიდანაც ამოვარდნილია.  ერთმანეთს,  „m²“-ის, მერიის, გუბერნიის ბიზნეს ხედვები და მოსახლეობის სოციალური პუნქცია ეჯახება. ზუგდიდის მოსახელობის, 85 % წინააღმდეგია აქ სასტუმროს აშენების და თქვენ გინდათ ზუგდიდელების წინააღმდეგ წახვიდეთ. გპირდებით აქ მიიღებთ ათი ათასიან აქციებს“, – აცხადებს ჯგუშია.