მთავარისიახლეებიპოლიტიკამსოფლიო მოწიწებით ეთხოვება ლეგენდარულ ფრანგ კომპოზიტორს მიშელ ლეგრანს, საქართველოში კი პრეზიდენტ სააკაშვილს...
მსოფლიო მოწიწებით ეთხოვება ლეგენდარულ ფრანგ კომპოზიტორს მიშელ ლეგრანს, საქართველოში კი პრეზიდენტ სააკაშვილს კი მისი გამასპინძლებისთვის ასამართლებენ ”
ლეგენდარულ ფრანგ კომპოზიტორს მიშელ ლეგრანს ხვალ, 1 თებერვალს   პერ ლაშეზის სასაფლაოზე დაკრძალავენ.
ლეგრანმა საქართველოში ორჯერ გამართა კონცენტრი. ერთხელ 2011 წლის 15 აგვისტოს, ბათუმში. მანამდე კი – 2008 წლის 21 დეკემბერს , თბილისში. 2008 წლის კონცერტი იყო საქართველოს მხარდაჭერის აქტი.
"მინდა, მხარში ამოვუდგე ქართველ ხალხს და შევუმსუბუქო ის ტკივილი, რაც ცოტა ხნის წინ გადაიტანა,” – განაცხადა მაშინ მუსიკოსმა და პრეზიდენტ სააკაშვილთან შეხვედრაზე, სურვილი გამოთქვა ჰქონოდა საქართველოს დროშის სამკერდე ნიშანი .
ფოტოზე მიხეილ სააკაშვილი სტუმარს საქართველოს დროშის სამკერდე ნიშანს უკეთებს.
,,ძალიან სამწუხაროა. მსოფლიო ლეგენდარულ მუსიკოსს ემშვიდობება, მე კი "პიჯაკ – "ვენოკების"საბრალდებო საქმეში" ვიპოვე -,, ბათუმში , 2011 წლის 15 აგვისტოს შემდგარი მცირე ვახშმის ხარჯი, რომელზეც პრეზიდენტმა სააკაშვილმა მიშელ ლეგრანს უმასპინძლა''. ივანიშვილის პროკურატურას ესეც დანაშაულად უცნია. ეს არ არის საქართველო'' – წერს ჟურნალისტი ეკა წამალაშვილი  თავის პირად ფეისბუქგვერდზე.