მთავარისიახლეებისაზოგადოებატელეკომპანია „პირველის“ ჟურნალისტს ლევან ჩხაიძეს თბილისში ხვალ ჩამოასვენებენ
ტელეკომპანია „პირველის“ ჟურნალისტს ლევან ჩხაიძეს თბილისში ხვალ ჩამოასვენებენ
ტელეკომპანია „პირველის“ ჟურნალისტს ლევან ჩხაიძეს თბილისში ხვალ ჩამოასვენებენ. პანაშვიდი 26 იანვარს, წყნეთში, ფიროსმანის ქ. 6-ში გაიმართება, 27 იანვარს, 15 საათზე, ლევან ჩხაიძეს ქაშვეთის ეკლესიიდან გამოასვენებენ
მანამდე კი ტვ პირველში გაახსნილია სამძირის წიგნი, რომელშიც ლევან ჩხაიძის კოლეგები, პოლიტიკოსები, ზოგადად მოქალაქეები მისი გარდაცვალების სამწუხარო ფაქტს ეხმაურებიან.
33 წლის გარდაიცვალა ჩვენი ჟურნალისტური ოჯახის გამორჩეული წევრი ლევან ჩხაიძე, ახლობლებისთვის – ჯაკო.მეგობრები შეძრწუნებული ვართ თავზარდამცემი ამბით და ვუსამძიმრებთ ლევანის ოჯახს, კოლეგებს და მაყურებლებს"- აცხადებენ ტელეკომპანიაში.
ბევრი იწერება სოციალურ ქსელებშიც„ ამ სამყაროში ყველაზე ძვირფასი მეგობარი მომიკვდა. ყველაზე ძვირფასი და ყველაზე საყვარელი.  და მგონია, რომ მეც მოვკვდი“.- წერს ტელეწამყვანი ინგა გრიგოლია
„როცა ყველა დაპირისპირება, კონფლიქტი, შური, ბოღმა აზრს კარგავს. რაში ვკარგავთ დროს! ჩვენი კოლეგა, ძალიან კარგი ბიჭი აღარ გვყავს. ჯაკო“- წერს ნანუკა ჟორჟოლიანი.
ჟურნალისტის გარდაცვალებას ეხმაურებიან პოლიტიკოსებიც. ისინი მის პროფესიონალიზმზე და მოალაქრობრიბ პასუხისმგებლობაზე ამახვილებენ ყურადღებას.  ერთერთი ასეთი გამოხმაურება ეკუთვნის საქართველოს მესამე პრეზიდენტს მიხეილ სააკაშვილს.
,,ლევან ჩხაიძე იყო ძალიან ძლიერი ჟურნალისტი და უბრალოდ უმაგრესი ადამიანი და მოქალაქე. ამ ახალგაზრდას წასვლა დიდი დანაკლისია საქართველოსთვის.''- წერს იგი თავის პირად ფეისბუქგვერდზე