მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის ტექნოპარკში მენტალური არითმეტიკის საგანმანათლებლო პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართა
ზუგდიდის ტექნოპარკში მენტალური არითმეტიკის საგანმანათლებლო პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართა
ზუგდიდის ტექნოპარკში მენტალური არითმეტიკის საგანმანათლებლო პროგრამის პრეზენტაცია გაიმართა. მენტალური არითმეტიკა, რომელიც აზროვნების სტიმულირების ერთ-ერთი ყველაზე ეფექტური მეთოდია. თანაბრად ავითარებს ტვინის ორივე ნახევარსფეროს, შედეგად კი აუმჯობსებს როგორც ანალიტიკურ, ისე შემოქმედებით აზროვნებას. სმარტმენი წარმოადგენს კომპანიას, რომელიც დაარსდა საქართვლოში 2018 წელს და ექსკლუზიურად ფლობს მენტალური არითმეტიკის უნივერსალური სისტემის (UCMAS) საგანმანათლებლო პროგრამას. ის გათვალისწინებულია 4-დან 14 წლამდე ბავშვებისთვის.
პროგრამის პრეზენტაციას საგანმანათლებლო სფეროსა და  თვითმმართველობის წარმომადგენლები, ასევე დაინტერესებული პირები ესწრებოდნენ. პრეზენტაციას პროგრამის თანადამფუძნებელი საჰარ ჰარბიც დაესწრო. სასწავლო კურსით უკვე სარგებლობს 2,5 მილიონზე მეტი ბავშვი 6000-ზე მეტს სასწავლო ცენტრში, რომლებიც დაფუძნებულია 79 ქვეყანაში, 5 კონტინენტზე.