მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიგი უგულავა: ვერ ვიტყვით, რომ გუშინ პროკურატურამ საცივიდან ამოიღო თავი და ხაზარაძეს...
გიგი უგულავა: ვერ ვიტყვით, რომ გუშინ პროკურატურამ საცივიდან ამოიღო თავი და ხაზარაძეს ეცა. ეს არის ფართომასშტაბიანი შეტევა ნებისმიერი ადამიანზე, რომელიც შეიძლება იყოს დამოუკიდებელი ფულის წყარო”
„ევროპული საქართველოს“ ერთ-ერთი ლიდერი გიგი უგულავა „თიბისი ბანკთან“ დაკავშირებით დაწყებულ გამოძიებას ეხმაურება და მიიჩნევს, რომ „მამუკა ხაზარაძეს ივანიშვილი პერსონალურად დაემუქრა“.
,, პროკურატურის განცხადებამდე მამუკა ხაზარაძე ივანიშვილთან ურთიერთობის არაფორმალურად დალაგებას ცდილობდა. ფაქტია, რომ  ეს არ გამოვიდა. ფაქტია, რომ ბიზნესი თავისუფლად არ/აღარ სუნთქავს.
„ეს არის არასასურველი ბიზნესმენების შევიწროება. გუშინ პროკურატურამ საცივიდან ამოიღო თავი და ხაზარაძეს ეცა – ეს ასე არ არის. აქ რთულია, ისაუბრო, რა უდევს ივანიშვილს თავში. შედეგი არის, რომ გაანადგუროს პოლიტიკური ოპოზიცია, სასამართლო ჩაიგდოს ხელში და ნებისმიერი ადამიანზე, რომელიც შეიძლება იყოს დამოუკიდებელი ფულის წყარო, არის ფართომასშტაბიანი შეტევა.  ივანიშვილმა საზოგადოებას უთხრა რომ ის ყველა არასასურველ ელემენტს გაანეიტრალებს,. სადაც შესაძლებელია დაიჭერს, სადაც შესაძლებელია დანიშნავს ყველაზე საზიზღარ ადამიანებს და ბიზნესში თეორიულად ვინც შეიძლება იყოს ადამიანი, რომელსაც შესაძლოა პოლიტიკური ამბიციაც გაუჩნდეს, გაანეიტრალებს“, ამდენად, კონტექსტი ამძიმებს 2008 წლის საქმის მიმართ სანდოობას.- განაცხადა გიგი უგულავამ.