მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ლენდოს" ყაჩაღობისთვის ბრალდებული დანაშაულს აღიარებს, სასამართლომ მას 5 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა...
“ლენდოს” ყაჩაღობისთვის ბრალდებული დანაშაულს აღიარებს, სასამართლომ მას 5 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა [Video]
მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ლენდოს"დაყაჩაღებაში ბრალდებულს სასამართლო დასრულდა.მოსამართლე შოთა ბიჭიამ ბრალდებულს 5 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა, საიდანაც ის 4 წელს პენიტენციურ სისტემაში გაატარებს, ერთი წელი კი პირობითი სასჯელი ექნება. ბრალდებულმა სასამართლო სხდომაზე დანაშაული აღიარა. პროკურორის თქმით, ამორებულია ნივთმტიკებები- დაჩაღებული თანხა და იარაღი, ეს უკანასკნელი გადაეცემა სამინისტროს, ხოლო თანხა კომპანიას დაუბრუნდება. დაკავებულის ადვოკატის რომან კეიდიას თქმით, მისი დაცვის ქვეშ მყოფი დანაშაულს აღიარებს. „იცით რომ ბრალდება საკმაოდ მძიმეა, ის დანაშაულს აღიარებს, მოინანია და გაფორმდა საპროცესო შეთანხმება, რომელიც მოიცავს 4 წელსა +1 წელს პირობით სასჯელს“- განაცხადა კეიდიამ.“მიკროსაფინანსო ორგანიზაცია "ლენდოს" ყაჩაღობისთვის დაკავებული ილია გოგილავა ზუგდიდის მერიის ააიპ-ის კეთილმოწყობის სამსახურში 2014 წლიდან მუშაობდა. გოგილავას პირადი საქმის მონაცემებით მას ხელშეკრულება წლის ბოლოს შეუწყდა.თავდასხმა ბანკზე 31  დეკემბერს მოხდა.თავდამსხმელმა იარაღის მუქარით 1300 ლარი გაიტაცა.